Podologia jest to dziedzina zajmująca się nie tylko diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp.

Jest to również profilaktyka, mająca na celu sprawić by nogi jak najdłużej były zdrowe i sprawne. W naszym gabinecie dowiecie się w jaki sposób o nie dbać. Nogi często bolą, bo ich właściciel traktuje je jedynie jako narzędzie do poruszania się, a nie narząd, o który trzeba dbać tak samo, jak o serce czy nerki.

Wizytę u naszego doświadczonego pomologa polecamy także osobom, które już cierpią na schorzenia kończyn dolnych takie jak:
wrastające paznokcie, odciski, modzele, kurzajki, pękające pięty, zmiany zwyrodnieniowe w obrębie skóry, paznokci czy układu kostnego, zespół stopy cukrzycowej, grzybica skóry, grzybica paznokci, deformacje stóp, nadpotliwość.

Nasza Pani podolog służy pomocą, stosując odpowiednią terapię oraz radą jak postępować i zapobiegać kolejnym komplikacjom.

Zobacz cennik.

USUNIĘCIE MODZELI

Modzele to zgrubienie warstwy rogowej naskórka, które są nieostro odgraniczone od zdrowej skóry i mają żółtawy odcień. W przypadku ich pęknięcia, wskutek nagromadzenia się wielu warstw, może pojawić się ból. Do ich rozwoju przyczyniają się zaburzenia statyki ciała, płaskostopie czy też zbyt ciasne obuwie.

Podczas zabiegu usuwania modzeli podolog używa odpowiedniego skalpela, frezów, płynów zmiękczających, a następnie stosuje dobrany do potrzeb klienta krem.


USUNIĘCIE ODCISKÓW

Odciski powstają w wyniku reakcji obronnej skóry na miejscowy ucisk. Dochodzi do wytwarzania spłaszczonych komórek rogowych, które przez wywierany ucisk są wgniatane w głąb skóry, co pobudza ich dalsze wytwarzanie. Odciski posiadają centralnie umiejscowiony czop rogowy, którego ostry wierzchołek skierowany jest w głąb skóry, co powoduje podrażnienie zakończeń nerwowych i następowy prowadzi do bólu.

Odciski usuwane są bezboleśnie przy pomocy dłuta podologicznego lub frezu.


PĘKAJĄCE PIĘTY

Pękające pięty to nie tylko problem estetyczny, ale też zdrowotny. Powodów ich powstawanie jest wiele:
– nieodpowiednio dobrane obuwie – zbyt ciasne, twarde, z syntetycznych materiałów
– niedobór witaminy A
– przyjmowanie leków na rozrzedzenie krwi
– nieodpowiednio wykonany pedicure kosmetyczny – zbyt częste i głębokie usuwanie naskórka
– brak higieny

Zabieg polega na dobraniu metody zniwelowania pękających pięt, usunięciu nadmiernej warstwy skóry, wygładzeniu oraz dobraniu odpowiedniego preparatu na wykończenie zabiegu.


POBRANIE MATERIAŁU DO BADANIA MYKOLOGICZNEGO

Zabieg polega na bezbolesnym pobraniu zeskrobin z okolicy paznokcia. Materiał przekazywany jest do laboratorium, gdzie poddany jest specjalnej „hodowli”. Po około 4 tygodniach otrzymujemy wynik.


REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIA

Zabieg polega na dokładnym oczyszczeniu paznokcia uszkodzonego lub zmienionego chorobowo oraz uzupełnieniu ubytku paznokcia żelem z faktorem przeciwgrzybiczym. Warunkiem przeprowadzenia rekonstrukcji jest posiadanie co najmniej 1/3 długości paznokcia.


KOREKCJA WRASTAJĄCEGO PAZNOKCIA

Wrastające paznokcie mogą być wynikiem uwarunkowania genetycznego. Częściej jednak powstają wskutek noszenia nieodpowiedniego, za ciasnego obuwia, zbyt mocnego wycinania paznokci czy też przeciążenia stóp podczas treningów sportowych. Nawet mały ból powinien być sygnałem do zgłoszenia się do podologa. W zależności od rodzaju i stopnia problemu dobierana jest odpowiednia klamra.

Realizacja: Media in Motion